Vánoční misi, dává Ježíšek s iSi!

Pokud jste přemýšleli nad novou lahví na šlehačku, třeba nad značkou Banquet CULINARIA nebo Tescoma DELÍCIA, mimo jiné obě Made in China. Prodej šlehačkových lahví DELÍCIA byl ukončen k 11.10.2015 – láhev měla bezpečnostní a funkční problémy, viz. článek Až se ucho utrhne, porovnání šlehačkových lahví Tescoma DELÍCIA a iSi DESSERT WHIP pak najdete v článku Jako vejce vejci, tak zvažte svůj záměr a pořiďte si rakouskou kvalitu na dlouhé roky bez starostí: iSi DESSERT WHIP PLUS.

Láhev na šlehačku je celoroční záležitost. Mlsáme k svátku, k narozeninám, jen tak, na smutek, na radost, ze stresu, s návštěvou, sami, na Velikonoce, o prázdninách, na Vánoce… A přesto jsou Vánoce na šlehačku o trochu bohatší než zbytek roku. Je-li tomu tak i u vás, pokud patříte mezi ty, kteří chtějí na Vánoce, a pak i po celý rok mít doma novou láhev na šlehačku nebo ji jako dárek dopřát svým blízkým, tak právě VÁM přinášíme foto popis, jak bezva a bez-vad je iSi DESSERT WHIP PLUS.

iSi je rakouská značka a rakouský výrobce. Sifonovými a šlehačkovými láhvemi se zabývá již přes 50 let, je specialista na tyto produkty, o čemž svědčí jeho celosvětové prvenství v tomto segmentu. Když chce profesionální kuchař kvalitní a multifunkční láhev, vždy volí iSi. iSi je v gastroprovozech lídrem šlehačkového trhu. Ale iSi šlehačkovou láhev můžete mít doma, i když nejste profík a chcete jen šlehačku. Standardní šlehačku, trochu ochucenou nebo sem tam nějaký lehčí netradiční dezertík z láhve, abychom se blýskli před přáteli. iSi nemá v ČR reklamu, v časopise ji neuvidíte. Za její produkt mluví činy – láhev vás nepodrazí, můžete se na ni spolehnout, a můžete se spolehnout, že s ní nezažijete žádné smutky nad neušlehanou smetanou, vyprskanou šlehačkou, zapáchající lahví atp. Tyto nešvary, a mnohdy i mnohem horší, zažívají zákazníci jiných značek, nikoli iSi.

iSi DESSERT WHIP PLUS je láhev na šlehačku pro domácí použití. Na výběr máte z objemů pro 0.25 l nebo 0.5 l smetany. Doporučujeme spíše provedení 0.5 l. Na tento objem použijete vždy jen 1 bombičku a do láhve můžete nalít 0.5 l smetany nebo jen 0.25 l. Protože obsah v láhvi vydrží minimálně 10 dní (máme odzkoušeno, že i po 12 dnech byla ochucená šlehačka z láhve naprosto v pořádku, chutná a pěkně našlehaná), není z hlediska nákladů důvod nepoužít rovnou 2 šlehačky, když už aplikujete bombičku. 10 dní je na spotřebování 0.5 l šlehačky do kávy dostatečně dlouhá doba.

Trocha počtů: ve šlehačkových lahvích Banquet CULINARIA nebo Tescoma DELÍCIA vydrží šlehačka cca 2-3 dny. Když v láhvi Banquet CULINARIA 0.25 l našleháte smetanu bombičkou shodné značky, stojí vás tato šlehačka cca 14,50 Kč a je nutno šlehačku spotřebovat do 2-3 dnů maximálně. Obdobné je to s Tescoma DELÍCIA, zde vás bombička pro 0.25 l vyjde na 13,90 Kč při stejné nutnosti spotřeby do 2-3 dnů. U iSi DESSERT WHIP PLUS vás jednorázová bombička iSi vyjde na 12,90 Kč, přičemž můžete použít i jednorázovou bombičku Kayser, a cena se sníží za ks na 9,90 Kč. iSi a Kayser jsou velmi pečlivě vyrobené bombičky, kladou důraz na těsnění, takže vám garantují (v rámci záruky), že za 5 let od výroby bombičky bude v bombičce stále minimálně 7 g plynu N2O. Většina ostatních značek žádnou garanci na obsah plynu v bombičkách neposkytuje, s těsněním si nijak hlavu neláme, proto únik plynu z těchto bombiček bývá až 1 g ročně, a to za 5 let znamená zůstatek možná 2 g. S tím už rozhodně žádné „šlehací bomby“ nenajedete 🙂 No a za 12,90 Kč (iSi) nebo 9,90 Kč (Kayser) můžete mít v láhvi šlehačku alespoň 10 dní, takže proč za tuto cenu a vzhledem k možnosti délky uchování v lednici, nepoužít rovnou smetany dvě, tzn. nebojme se láhve 0.5 l.

Pozn.: pokud byste chtěli vzpomenout možnost výměnných bombiček, tomuto jsme se obšírněji věnovali v článku Proč jednorázové bombičky?.

Co všechno s lahví DESSERT WHIP PLUS získáte? Balení obsahuje 1 ks nerezové láhve s odnímatelným silikonovým návlekem, plastovou hlavu s dávkovacím ventilem a těsněním, 2 dekorační trysky, držák bombičky, čistící kartáček, originál brožuru se stručnými údaji o láhvi a návodem na použití.

Šlehačkovou láhev DESSERT WHIP PLUS můžete použít pro výrobu přírodní nebo ochucené šlehačky. Smetanu při nalití do láhve můžete ochutit kapkou alkoholu, např. nějakým likérem (Baileys), sirupy a topingy (Monin), medem, cukrem, rozpuštěnou čokoládou… V láhvi můžete vyrobit také jednodušší studené dezerty, např. banánovo – lískooříšková čepička:

  • 125 g lískooříškového krému povolíme v mikrovlnné troubě
  • 125 g banánu na kolečka přidáme ke krému a rozmixujeme do hladka
  • 225 g smetany min. 31% přilijeme k rozmixovaným surovinám

Vše přes sítko propasírujeme do láhve 0.5 l, aplikujeme 1 bombičku a servírujeme jako čepičku do sklenice na banánové mléko (100 ml mléka rozmixujeme s 1/3 banánu a ½ lžičkou moučkového cukru, vychladíme).

Aby vám láhev vždy dobře sloužila, je nezbytné se o ni dobře starat. Po aplikaci bombičky držák s bombičkou vyšroubujte, prázdnou bombičku vyhoďte a držák nahraďte uzávěrem plnícího ventilu (bílé plastové šroubovací víčko). Šlehačku můžete ihned servírovat nebo dejte láhev do lednice. Po použití a před uložením do lednice vždy sejměte dekorační trysku a vypláchněte ji pod tekoucí teplou vodou. Zabráníte ztuhnutí a usazení šlehačky v trysce a při dalším servírování budete opět dávkovat jen čerstvou šlehačku. Jakmile veškerou šlehačku z láhve vyčerpáte, nad umyvadlem stiskem dávkovací páčky z láhve obrácené dnem vzhůru vypusťte zbylý plyn. Posléze odšroubujte hlavu. Z láhve sejměte silikonový návlek a láhev a návlek můžete umýt v myčce nádobí. Z hlavy vyjměte dávkovací ventil a těsnění a toto včetně dekorační trysky umyjte pod tekoucí vodou. Pro důkladnější čištění prostoru pro dávkovací ventil a samotného dávkovacího ventilu použijte čistící kartáček.

Umytou láhev můžete skladovat ve skříňce na stojato nebo v šuplíku, jak vám prostory dovolí. Můžete si také pořídit stojan na šlehačkovou láhev a mít veškeré příslušenství láhve a bombičky vždy po ruce, přehledně uložené a jednoduše přenosné.

Šlehačkové láhve iSi DESSERT WHIP PLUS, bombičky iSi a Kayser, set náhradních dílů DESSERT WHIP PLUS a stojan na šlehačkové láhve zakoupíte v našem e-shopu Šleháme.cz.

Cena šlehačkové láhve 0.25 l je 1.199,- Kč a 0.5 l je 1.399,- Kč. Nyní navíc získáte až do odvolání ke každé této láhvi 10 ks iSi bombiček ZDARMA, tj. bombičky v hodnotě 129,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Souhlasím