Cold brew a NITRO

Cold brew a NITRO

Předpokládáme, že každý kdo rád kávu, už se setkal s cold brew kávou. Ve chvíli, kdy píšeme tyto řádky, jsme zrovna na přelomu jara a léta 2019, jsou horka o 30 °C, tedy téma ledové kávy více než vhodné. Cold brew je taková trochu jiná ledová káva a s iSi NITRO WHIP ji můžete ve své kavárně nebo doma dát šmrc nové trendové NITRO přípravy. Tohle se sem teď zrovna pomalu a jistě dostává a je to hodně trendy záležitost.

Přečíst

Vánoční misi, dává Ježíšek s iSi!

Vánoční misi, dává Ježíšek s iSi!

Pokud jste přemýšleli nad novou lahví na šlehačku, třeba nad značkou Banquet CULINARIA nebo Tescoma DELÍCIA, mimo jiné obě Made in China. Prodej šlehačkových lahví DELÍCIA byl ukončen k 11.10.2015 – láhev měla bezpečnostní a funkční problémy, viz. článek Až se ucho utrhne, porovnání šlehačkových lahví Tescoma DELÍCIA a iSi DESSERT WHIP pak najdete v článku Jako vejce vejci, tak zvažte svůj záměr a pořiďte si rakouskou kvalitu na dlouhé roky bez starostí: iSi DESSERT WHIP PLUS. Přečíst

Povídání o šlehačce (4. část)

Povídání o šlehačce (4. část)

V Povídání o šlehačce (2. část) jsme psali, že u každé smetany se dá změřit výnosnost, která říká, jaký objem šlehačky získám našleháním smetany v láhvi. Výnosovost užitečný údaj pro provozovatele gastro zařízení, mají díky ní představu o nákladech na jednu porci šlehačky. A konec konců zajímavé to může být i pro nás, co rádi šlehačku doma na palačinky, do poháru nebo kávy.

Přečíst

Povídání o šlehačce (3. část)

Povídání o šlehačce (3. část)

Už v Povídání o šlehačce (1. část) jsme závěrem zmínili fakt, že dnes na trhu nenajdeme jen smetana coby živočišný mléčný produkt, ale má i rostlinné varianty. Najdeme ji ve formě tekuté, ve spreji a dokonce i v prášku. Na dalších řádcích se pokusíme okem spotřebitele a mlsala a doslovného milovníka smetany od kravičky podívat, co se nám se kterou smetanou povedlo a nepovedlo.

Přečíst

Může být šlehačková láhev sexy?

Může být šlehačková láhev sexy?

Vzhledová rozmanitost šlehačkových lahví je celkem široká. Ta má oblejší tvary, ta hranatější, ta je malá, protáhlá, tamta zas vypadá retro, ta nablýskaně, ta je celostříbrná a támhleta má zas šik červený lem… Co značka, co materiál, co účel, to jiná láhev. A co člověk, to rozdílný názor, co se líbí a nelíbí. S hooooodně velkým zobecněním bychom mohli i říci, že všechny láhve nakonec vypadají tak nějak podobně. Až do teď…

Přečíst