Předpokládáme, že každý kdo rád kávu, už se setkal s cold brew kávou. Ve chvíli, kdy píšeme tyto řádky, jsme zrovna na přelomu jara a léta 2019, jsou horka o 30 °C, tedy téma ledové kávy více než vhodné. Cold brew je taková trochu jiná ledová káva a s iSi NITRO WHIP ji můžete ve své kavárně nebo doma dát šmrc nové trendové NITRO přípravy. Tohle se sem teď zrovna pomalu a jistě dostává a je to hodně trendy záležitost.
Články
Jak správně ušlehat smetanu v láhvi
Možná si říkáte, že tohle přece všichni, co používáme šlehačkové láhve, známe a umíme. Ale opakování je matka moudrosti a zkušenosti s dotazy zákazníků svědčí o tom, že malé připomenutí nebo osvěta nejsou od věci. Nejdříve si ale zmíníme několik pravidel, bez kterých to prostě nepůjde.
Vánoční misi, dává Ježíšek s iSi!
Pokud jste přemýšleli nad novou lahví na šlehačku, třeba nad značkou Banquet CULINARIA nebo Tescoma DELÍCIA, mimo jiné obě Made in China. Prodej šlehačkových lahví DELÍCIA byl ukončen k 11.10.2015 – láhev měla bezpečnostní a funkční problémy, viz. článek Až se ucho utrhne, porovnání šlehačkových lahví Tescoma DELÍCIA a iSi DESSERT WHIP pak najdete v článku Jako vejce vejci, tak zvažte svůj záměr a pořiďte si rakouskou kvalitu na dlouhé roky bez starostí: iSi DESSERT WHIP PLUS. Přečíst
Povídání o šlehačce (4. část)
V Povídání o šlehačce (2. část) jsme psali, že u každé smetany se dá změřit výnosnost, která říká, jaký objem šlehačky získám našleháním smetany v láhvi. Výnosovost užitečný údaj pro provozovatele gastro zařízení, mají díky ní představu o nákladech na jednu porci šlehačky. A konec konců zajímavé to může být i pro nás, co rádi šlehačku doma na palačinky, do poháru nebo kávy.
Povídání o šlehačce (3. část)
Už v Povídání o šlehačce (1. část) jsme závěrem zmínili fakt, že dnes na trhu nenajdeme jen smetana coby živočišný mléčný produkt, ale má i rostlinné varianty. Najdeme ji ve formě tekuté, ve spreji a dokonce i v prášku. Na dalších řádcích se pokusíme okem spotřebitele a mlsala a doslovného milovníka smetany od kravičky podívat, co se nám se kterou smetanou povedlo a nepovedlo.
S čím na domácí šlehačku?
Lahodnou domácí šlehačku nic nenahradí a vlastnoručně vyrobená chutná o to více. Je v zásadě několik způsobů, jak si připravit v domácím prostředí excelentní šlehačku, na kterou se budete opravdu těšit.
…až se ucho (hlava) utrhne…
22.4.2015 jsme shlédli na TV Prima reportáž o paní, která zažila velmi nepříjemnou nehodu se šlehačkovou lahví. Po aplikaci bombičky se roztrhla hlava láhve a bylo doslova vymalováno. Natlakovaná láhev a odtržení hlavy způsobilo mamince od rodiny pohmoždění v tváři. Chválabohu, byl přítomen anděl strážný a všechno dobře dopadlo.
Povídání o šlehačce (2. část)
V Povídání o šlehačce (1. část) jsme psali pár faktů o smetaně, a tak už víme, že ji můžeme rozdělit podle technologie ošetření (pasterizace, UHT), a že má rozlišnou tučnost. Teď se zaměříme na další důležitý aspekt, na „výnosnost“ (výtěžnost, chcete-li 🙂 ).
Povídání o šlehačce (1. část)
Šlehačková láhev byla velice oblíbenou součástí mnoha domácností již v bývalém Československu. Mnoho z nás si jistě vybaví láhev ze svého dětství a mnoho z nás nebo našich rodičů ji možná má stále doma, někteří i funkční a dodnes jim dělá sladkou službu.
Může být šlehačková láhev sexy?
Vzhledová rozmanitost šlehačkových lahví je celkem široká. Ta má oblejší tvary, ta hranatější, ta je malá, protáhlá, tamta zas vypadá retro, ta nablýskaně, ta je celostříbrná a támhleta má zas šik červený lem… Co značka, co materiál, co účel, to jiná láhev. A co člověk, to rozdílný názor, co se líbí a nelíbí. S hooooodně velkým zobecněním bychom mohli i říci, že všechny láhve nakonec vypadají tak nějak podobně. Až do teď…